Rowery przyszłości

Test numeru - Wheeler WASP 02
Wheeler długo poszukiwał tożsamości dla swoich rowerów. Plan wykreowania się na czysto amerykańską markę nie powiódł się. Dziś Wheeler nie ma już takich rozterek, co prawda informacja ta nie jest podawana wprost, ale wyraźnie wyczuwa się, że jest to niemiecka marka. Nowoczesne Wheelery są do bólu dopracowane, żadnej prowizorki wszystko dobrze przemyślane i zaprojektowane, a potem pewnie jakiś Hans odbiera sprzęt z fabryki.

Cztery szybkie fulle - testy i porównania amortyzacji

Suplement do czterozawiasowca - test Specialized EPIC FSR XC
System pod nazwą FSR ma już dziesięć lat. W tym czasie mocno się postarzał. Miał być przeznaczony dla szalonych zjazdowców i ich maszyn o wielkim skoku sięgającym w porywach nawet 100 mm! System FSR miał być aktywny i wybierać nierówności. Dla ścigających się w XC nie było wówczas innej opcji niż hardtail. Tak zwane rowery XC jeżdżą dziś znacznie szybciej i po bardziej dziurawych trasach, a tego pan Horst Leitner nie brał pod uwagę. Choć przez lata był to najdoskonalszy z systemów zawieszenia, to co roku pojawiają się pretendenci do tytułu "Król Amortyzacji" i trzeba uczciwie przyznać, że wielu z nich bardzo skutecznie spycha biednego FSR na skraj tronu.

Rower do jeżdżenia - test 2200-2500 zł

Polska Jazda - Pomorze

Fasony

Machineria
Komputer rowerowy z pulsometrem VDO HC 12.6

BMX po polsku

Liga bikeBoardu

Trening

Archeologia. Pedały bez osi - Dura-Ace AX
Na początku lat osiemdziesiątych producenci komponentów i rowerów wypowiedzieli wojnę jednemu z największych wrogów kolarza ? oporowi powietrza. W poprawie aerodynamiki upatrywano możliwości zwiększania efektywności. Ruszyły prace badawczo-rozwojowe w laboratoriach czołowych producentów. W materiałach reklamowych Shimano widniał obraz kolarza w tunelu aerodynamicznym, a firma Columbus produkowała nawet rury podsiodłowe do ram o przekroju ?aero? sprzedawane w komplecie ze specjalnymi sztycami. Grupy Shimano Dura-Ace AX i 600 AX odpowiadają tym tendencjom ? litery na końcu pochodzą od słów Aero Dynamics.

Na pomoc !!! - ważne informacje ratunkowe

Ze szczęką czy na tarczy - test hamulców

Porady techniczne - centrowanie koła

Ogłoszenia

Poczta redakcyjna
Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920