W niesamowitych okolicznościach przyrody, wyjętych jakby żywcem z planu "Władcy Pierścieni", spotkały się trzy pokolenia bikerów. Steve Peat, Hans Rey i wschodząca gwiazda Danny MacAskill na jednej, szkockiej arenie. Połączyli swe siły by na nowo odkryć kilka perełek Szkocji, a zwłaszcza wyspy Skye. Jak się przekonacie w całkiem oryginalnym stylu.

Ta odmiana szkockiej słynie z wysokiej zawartości torfu i „słonawego” posmaku, wynikającego także ze stosunkowo dużej ilości fenolu w trunku. Z uwagi na nietypowy smak, dla przeciętnego konsumenta whisky może być niesmaczna, choć dla koneserów stanowi rarytas. Podobnie jest z wyspą Skye, na której ją produkują. Pogrążona wiecznie w mgłach i nieustającym deszczu wydaje się dość odpychająca. A jednak uważana jest za jedną z najpiękniejszych wysp świata. Co roku przyciąga rzesze turystów. Dla bikerów to szczególnie łakomy kąsek...

Stewe Peat i ja wypad w to miejsce planowaliśmy już od dawna. Kiedy w końcu sprawy zaczęły przybierać konkretny kształt, zaprosiliśmy do nas Danny’ego MacAskilla, gwiazdę portalu You Tube. Dotychczas praktycznie nieznany chłopak, skromny mechanik rowerowy nagle stał się idolem bikerów na całym świecie. Jego „debiut fi lmowy” pojawił się w Internecie jakiś rok temu i w mgnieniu oka stał się najbardziej popularnym fi lmikiem sportowym (obecnie jego oglądalność przekroczyła 19 milionów „odsłon” i ciągle rośnie).

Po pełen tekst artykułu zapraszamy do papierowego wydania bikeBoard 11/2010 (gdzie kupić). Poniżej natomiast zamieszczamy porcję dodatkowych zdjęć, które nie znalazły się w wersji papierowej.

Dodano: 2011-04-07

Autor: Tekst:Hans Rey,zdjęcia:Andy McCandlish,opracowała: D.Skonieczna

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920