Rusza akcja promocyjna projektu „Zielona siódemka”, koordynowanego przez stowarzyszenie Zdrowy Rower. W najbliższy czwartek organizatorzy ruszają w trasę – w drodze do Trójmiasta będą promować zielony szlak, rozdawać mapy i broszury informacyjne. Zainteresowani przyłączeniem się – mile widziani!

„Zielona siódemka” to trasa rowerowa łącząca Warszawę z Trójmiastem. Wyznaczona jest przez mało ruchliwe drogi asfaltowe oraz malownicze miejsca, które na co dzień są omijane. Mimo dystansu, jaki jest do pokonania, jest ona dedykowana również średniozaawansowanym rowerzystom. Przejechanie całej trasy nie wymaga posiadania profesjonalnego sprzętu i bardzo dobrej kondycji. 

– Wycieczka rowerowa  jest doskonałym sposobem na spędzenie czasu na łonie natury oraz poznanie nowych miejsc. Niestety trasy rowerowe w Polsce biegną zazwyczaj po szutrowych drogach, są krótkie, kończą się nagle lub w mało atrakcyjnych miejscach – mówi Piotr Łuczyński ze Stowarzyszenia Zdrowy-Rower.pl, koordynator akcji. – Zielona siódemka jest tego zaprzeczeniem! Dodatkowo daje dużo swobody - po drodze można zwiedzić ciekawe miejsca i odpocząć.

Głównym celem akcji jest popularyzacja turystyki rowerowej. Organizatorzy liczą, że trasa stanie się często używanym szlakiem – nie tylko przez mieszkańców Warszawy, ale również osoby z całego kraju. Stowarzyszenie chce przyczynić się do uatrakcyjnienia trasy. Będzie starało się o rozwój bazy noclegowej i gastronomicznej wzdłuż szlaku oraz odpowiednie oznakowanie dróg.

Osoby, które chcą przyłączyć się do akcji promocyjnej zapraszamy na stronę: www.zielona7.pl

Dodano: 2013-07-10

Autor: Źródło: Stowarzyszenie Zdrowy-Rower.pl

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.