18 atrakcyjnych wycieczek po Szczecinie i (głównie) jego okolicach, całość uzupełniona krajoznawczymi ciekawostkami, poradami dotyczącymi techniki jazdy i obsługi roweru oraz mapkami obrazującymi trasy. To w telegraficznym skrócie zawartość przewodnika „Szczecin i okolice”, wydanego przez wydawnictwo Walkowska. Przewodnik przeznaczony jest dla osób, które dopiero zaczynają poznawać szlaki znajdujące się w okolicy Szczecina oraz dla bardziej zaawansowanych rowerzystów, którzy dzięki tej publikacji mają okazję do odkrycia na nowo znanych już tras i ścieżek. W przygotowaniu znajduje się aplikacja na Ardroida i iOS zawierająca tracki GPS opisywanych tras.

Jak mówi Paweł Steinke, jeden ze współautorów przewodnika: "Dla jednego z moich przyjaciół najbardziej liczy się przestrzeń, jaką może pokonać na rowerze oraz miejsca, do których może dotrzeć z jego pomocą. I właśnie te dwa aspekty są najważniejsze w naszym przewodniku. Przestrzeń to trasy, po których będziecie się z naszą pomocą poruszać; będą to zarówno drogi asfaltowe, polne, a nawet mniej lub bardziej trudne technicznie ścieżki MTB. Na jednych z nich będziecie mogli swobodnie podziwiać widoki, natomiast pokonanie innych będzie ekscytujące tylko i wyłącznie ze względu na wymagający teren. Miejsca, do których dotrzecie pokonując zawarte w przewodniku trasy, będą zarówno interesującymi obiektami sakralnymi, jak i pokrytymi mchem głazami ukrytymi w lesie – każde z nich z pewnością będzie warte tego, aby na chwile zwolnić tempo lub się zatrzymać. Wszystkie trasy prowadzą w okolicy Szczecina lub w samym mieście, możecie dojechać do nich samochodem lub na rowerze z dowolnego osiedla czy dzielnicy".

Do zobaczenia na trasie!

Dodano: 2012-05-29

Autor: bikeBoard

Tagi: wakacje na rowerze, wyprawa rowerowa, szczecin, zachodniopomorskie

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920