W kwietniu b.r. nakładem wydawnictwa Bezdroża ukazał się przewodnik rowerowy „Wrocław i okolice. Trasy i wycieczki rowerowe". Autorami przewodnika są m.in. Agnieszka i Mateusz Waligóra (www.nakrancach.pl), których opisy wypraw w najdalsze zakątki świata mogliście już przeczytać w papierowych wydaniach bB.

Poniżej znajdziecie informację na temat serii przewodników rowerowych wydanych przez Bezdroża, TUTAJ natomiast znajdziecie konkurs, w którym do wygrania są te właśnie publikacje.

Zachęcamy Was również do przeczytania relacji Agnieszki i Mateusza z Maroka, a już w czerwcowym bB ukaże się opis ich wyprawy po Patagonii.


Rower jest wielce OK! - tak o rowerze śpiewa Lech Janerka i z takim przesłaniem Wydawnictwo Bezdroża wprowadza na rynek nową serię przewodników rowerowych po okolicach 5 dużych miast Polski.

Bezdroża zachęcają zarówno tych, którzy dopiero zamierzają spróbować swoich sił na rowerowych wycieczkach, jak i doświadczonych cyklistów, którzy szukają nowych, inspirujących szlaków do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Przewodniki rowerowe po okolicach: Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Poznania i Trójmiasta powstały z myślą o wszystkich, którzy chcą łączyć aktywny wypoczynek z poznawaniem atrakcji krajoznawczych regionu, w którym mieszkają. Trasy zaplanowano tak, by każdy mógł je przejechać – mają rekreacyjny charakter, są stosunkowo krótkie i łatwe technicznie. Opisom wycieczek towarzyszą zdjęcia, mapy i profile wysokościowe. Całość uzupełniają zwięzłe poradniki. Przewodniki zachęcają do odkrywania niezwykłych miejsc, położonych często "tuż za miedzą".

„Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie przewodników rowerowych do naszej oferty, ponieważ Polacy spędzają czas bardziej aktywnie niż jeszcze kilka lat temu” – mówi Paweł Sondej z Wydawnictwa Bezdroża – „Zachęcamy wszystkich, aby wykorzystali rower do wycieczek i przekonali się ile pięknych miejsc można znaleźć w swojej najbliższej okolicy”

Uzupełnieniem serii 5 przewodników rowerowych jest przewodnik „Polska na dwóch kółkach”, który prezentuje trasy rowerowe w całej Polsce. Każdy znajdzie w nim trasę odpowiednią do swoich możliwości. „Polska na dwóch kółkach” to 50 tras rowerowych, odpowiednich również dla rodzin z dziećmi, a także praktyczny poradnik rowerowy.

Więcej informacji o przewodniku i autorach znajdziecie tutaj.

Zapraszamy wraz z Bezdrożami na rowerowy szlak!

Dodano: 2012-05-31

Autor: Źródło: bB, Bezdroża, www.nakrancach.pl

Tagi: wakacje na rowerze

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

Santa Cruz High Tower LT

Canyon Neuron AL 8.0

Rockrider XC100s

Fuji Supreme 1.1

Merida Scultura 5000

Bloki szosowe vs MTB