Livigno łączy różnorakie trasy w jednej unikalnej scenerii. Od lekkich i łatwych naturalnych ścieżek z niesamowitymi panoramami, po technicznie przerażające trasy rodem z rowerowej pornografii. Taka kombinacja zdecydowała o tym, że jest punktem docelowym dla kolarzy górskich bez względu na specjalizację. Zarówno zażarci krosiarze, ja i fani FR i zjazdowcy znajdą tu coś dla siebie.

Naszymi przewodnikami po Livigno będą Brandon Semenuk, Martin Söderström, Graham Agassiz, Paul Basagoitia, Trond Hansen i Hans „No Way” Rey.

Ich wyczyny za pomocą bitów na nośnikach pamięci zapisał Friedriksson, nie ten z Muminków, tylko Mattias, specjalista od fotografowania freeski i rowerów. Jest on wielkim fanem porannego światła, dlatego zmusił naszą wesołą gromadkę do wczesnego wstania. Co więcej, jego presja była na tyle silna, że namówił do tego także obsługę wyciągu, dzięki czemu chłopaki już o szóstej siedzieli w gondoli wyciągu Mottolino Fun Mountain. Sami. Nikt inny nie zdecydował się na wyjazd o tak nieludzkiej porze. Elektrony zabrały się do pracy i prąd przeszył uzwojenie silników wyciągu. Jęknęła lina i zawirowały rolki na słupach, świstaki przeciągnęły się i dalej skubały trawę.

Na rozgrzewkę nasi bohaterowie wybrali Easy Line. Jak sama nazwa wskazuje - idealna na rozgrzewkę. Jej środkowa sekcja składa się z całych zastępów gładkich hopek gwarantujących mnóstwo czasu w powietrzu i całe tony zabawy. Był to prawdziwy strzał w dziesiątkę i rozdrażniająca przekąska, po której nabrali ochoty na coś bardziej krwistego. Czy nazwa „2005 Downhill World Championships” zalatuje Wam czymś dostatecznie trudnym? (...)

Po pełen tekst artykułu zapraszamy do papierowego wydania bikeBoard 5/2011 (gdzie kupić)

Dodano: 2011-05-23

Autor: Opracował: Miłosz Kędracki, zdjęcia: Mattias Fredriksson

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920