Na świecie znajdziesz wiele niesamowitych miejscówek do jazdy na rowerze krętymi ścieżkami po górskich zboczach oraz niezliczoną ilość złocistych plaż, przyjaznych surferom. Ale miejsc, w których będziesz balansował na desce w promieniach porannego słońca, aby po południu udać się wysoko w góry na niebiańską jazdę rowerowym szlakiem, jest na naszym globie jak na lekarstwo. Południowa Kalifornia jest jednym z nich.


Przez kilka zimowych miesięcy zeszłego roku gościłem na mojej kanapie Darrena „Bearclaw” Berreclotha, który pod moim czujnym okiem wracał do zdrowia po urazie pleców. Wizualizowaliśmy sobie wtedy niekończące się zjazdy i snuliśmy plany na nadchodzący sezon. Teraz uznałem, że to odpowiednia pora, aby wykonać telefon do Darrena. Bearclaw zakończył właśnie pracę nad filmem i był zdecydowany, aby pokazać światu, że jest gotów na podniebne akrobacje i z powodzeniem może znów podbijać najciekawsze rowerowe szlaki. Potrzebowaliśmy jeszcze kogoś, kto udokumentuje nasze poczynania. Wybór był oczywisty – naszym kompanem został Ale “Snoop” Di Lullo ze słonecznej Italii. Z czystego wygodnictwa, ale także ze względów estetycznych, do naszej paczki dołączyła nowa dziewczyna Darrena, Bri, abyśmy w czasie naszych wojaży nie umarli z głodu. Teraz nasz zespół był kompletny. Naszym celem nadrzędnym, jak zwykle, była dobra zabawa. I z takim właśnie nastawieniem spotkaliśmy się w wyznaczonym terminie na jednej z plaż.


Pierwszy przystanek
San Onofre State Beach. W ostatnim czasie absolutnie uzależniłem się od SUP (Stand Up Paddle) surfingu, co dla laików oznacza wiosłowanie na desce w pozycji stojącej. Chciałem przyszpanować moimi nowo nabytymi umiejętnościami (...)


Cały tekst znajdziecie w bikeBoard 9/2015


Możesz też kupić e-wydanie

Dodano: 2015-09-08

Autor: Tekst: Richie Schley, opracowała: Paulina Opoka. Zdjęcia: Ale Di Lullo

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920