(9,5 km). Skręcamy w lewo, spotykając niebieski szlak pieszy. Wyboista dróżka wiedzie pod górę. Podjazd trochę nas zmęczy, ale po nim następuje znacznie milszy zjazd. Przecinamy polną drogę i skrajem lasu wjeżdżamy na kocie łby. Przed nami kolejny podjazd na szczyt wzniesienia. Rozpościera się z niego piękna panorama jeziora Lubie. Uspokajamy bijące szybciej serce i szutrówką zjeżdżamy w dół. Razem ze szlakami docieramy do Lubieszewa.
Lubieszewo (15,1 km). Znaki wiodą przez obóz Adwentystów Dnia Siódmego (zgrupowanie odbywa się tylko w lipcu, a warta pozwala rowerzystom na przejazd). Trzymając się szlaków, dojeżdżamy do Sienicy.
Sienica (26,3 km). Po dojechaniu do prostopadłej drogi skręcamy w prawo i wspinając się pod górę, mijamy pojedyncze zabudowania. Jeśli odbijemy w lewo, po 100 m szybkiego zjazdu dojedziemy do sklepu. Powrót na trasę tą samą drogą.
(27,1 km). Na rozjeździe należy pojechać w prawo za szlakiem rowerowym. Droga pożarowa nr 4 biegnie do lasu. Łagodny podjazd nie zapowiada rewelacyjnego zjazdu. A jednak! Gdy pędzimy w dół, kamienie uciekają nam spod kół. Skręt w prawo, na szutrówkę i drogą z betonowych płyt docieramy do mostu nad Drawą.
Żwirówka mija po prawej zejście na brzeg jeziora Lubie. Wciąż prowadzą nas czerwone rowerki. Przejeżdżamy przez Karwice i po kilku kilometrach docieramy do wsi Mielenko Drawskie.
Mielenko Drawskie (44,4 km). Pojawia się czarny szlak rowerowy.
Na rozjeździe przy moście na Drawie skręcamy w lewo za znakami rowerowymi. Mały podjazd i mijamy kolejny mostek. Trasa wiedzie prosto do stadionu w Drawsku.
Drawsko Pomorskie (48,8 km). Po przecięciu torów kolejowych należy skręcić w prawo, w ul. Kolejową. Docieramy na miejsce, do stacji PKP (49,3 km).
Jeśli po rundzie dookoła jeziora Lubie czujesz niedosyt, zapraszamy do lektury (i oczywiście praktycznego przetestowania) innej trasy wiodącej Pojezierzem Drawskim.


Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/bikeboard/domains/bikeboard.pl/public_html/smarty/plugins/function.x_paginator.php on line 35

Dodano: 2008-05-31

Autor: Materiały promocyjne Wydawnictwa Pascal

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920