ALASKA JEST NAJMNIEJ ZALUDNIONYM STANEM USA I JEDNYM Z NAJRZADZIEJ ZALUDNIONYCH OBSZARÓW NA ŚWIECIE. 738 432* MIESZKAŃCÓW ŻYJE NA OBSZARZE 5,5 RAZA WIĘKSZYM OD POLSKI. ROWERZYSTA ANDREW TAYLOR PRZEROBIŁ STARY SZKOLNY AUTOBUS NA POJAZD PRZYGODOWY I WYRUSZYŁ SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA O ODKRYWANIU ALASKAŃSKICH PUSTKOWI.


Surowe górskie przestrzenie Alaski czynią z niej wymarzone miejsce do jazdy, ale są abstrakcyjnie daleko. Oczywiście można tam polecieć, ale dojechać samochodem... to byłoby coś. Z drugiej strony to prawie 5 000 km od domu, trzeba przejechać całą Kanadę... Ten mój wewnętrzny dialog, trwający wiele lat, został raptownie przerwany przez ofertę sprzedaży starego szkolnego autobusu.


Bo przecież „nie chodzi o to, żeby złapać króliczka, ale by gonić go”. To miała być podróż życia i uwertura mojego największego marzenia. Dla większości ludzi myśl o zakupie starego grata – który służy ł dotychczas jako gimbus w zapadłej dziurze – po to, żeby pojechać nim na Alaskę to czyste wariactwo. Dla mnie to było czyste płótno i jedyne brakujące ogniwo mojego filmu drogi. Jazda próbna trwała parę minut, targowanie się nieco dłużej, ale klamka zapadła, stałem się dum nym posiadaczem żółtego autobusu szkolnego Ford z 1994 roku i byłem o jeden krok bliżej do wtoczenia moich marzeń w rzeczywistość (...)


Cały tekst znajdziecie w bikeBoard 3/2017 (gdzie kupić) Możesz też kupić e-wydanieDodano: 2017-03-15

Autor: Tekst: Andrew Taylor, zdjęcia: Scott Markewitz

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920