Koniec oczekiwania. Bormio ponownie otwiera swoje atrakcje dla entuzjastów rowerowych przygód z całego świata. Słynny i kręty podjazd na Stelvio, czy przełęcz Mortirolo i Gavia, to historyczne miejsca znajdujące się na liście obowiązkowych miejsc do odwiedzenia dla wielu kolarzy.


Relację z naszej jazdy w Bormio znajdziecie w bikeBoard 4/2016 w artykule Włoska robota - kierunek Bormio.


Bormio to malownicza miejscowość usytuowana na wysokości 1225 m n.p.m. Słynące z wyjątkowego mikroklimatu miasto od lat jest uważane za jedno z najpiękniejszych uzdrowisk w północnych Włoszech.


Miasto cieszy się bogatą historią sięgającą ponad 2000 lat. Jest częścią jednego z największych parków narodowych w Europie (Stelvio National Park). Bliska odległość przełęczy Stelvio, jednej z dwóch największych w Europie, od lat przyciąga miłośników krętych i malowniczych szlaków. Po dniu pełnym wrażeń turyści mogą rozkoszować się zwiedzaniem przepięknych miejscowości, korzystania z dobrodziejstw lokalnych term, setek restauracji i kilku tysięcy miejsc noclegowych.


Pod koniec maja Przełęcz Stelvio będzie otwarta dla rowerzystów o każdym stopniu zaawansowania – od amatorów po profesjonalistów. Pierwsza impreza Granfondo Stelvio Santini (5.06) skupia wszystkich miłośników włoskich tras na wiosenne zawody. Równocześnie sezon rusza dla kolarzy górskich. Znakomite trasy obfitujące w malownicze singletracki są areną zmagań dla zawodników XC, Enduro i DH. Alta Valtellina Bike Marathon czy Transalp to kultowe imprezy MTB w tym regionie.Granfondo Stelvio Santini to jedyna w swoim rodzaju impreza. Najodważniejsi zawodnicy będą mieli do pokonania 153 km i ponad 4000 m różnicy wzniesień pośród włoskich Alp. Ci którzy będą chcieli sprawdzić się w łatwiejszej kategorii czeka na nich 139 km i nieco ponad 3000 m w pionie.

ZOBACZ TUTAJ!

Valtellina Extreme Brevet to brutalny test dla kolarzy. Do pokonania mają 454 km w ciągu 2 dni i ponad 12 000 m różnicy wzniesień (18-19.06.2016).

ZOBACZ TUTAJ!

Na kolarzy górskich czekają również znakomite imprezy jak słynny Bike Transalp, gdzie jeden z etapów biegnie dokładnie przez malownicze regiony Bormio. Alta Valtellina Bike Marathon odbędzie się 30 lipca. Trasa maratonu przebiega przez najpiękniejsze rejony Alta Valtellina dając możliwość każdemu z uczestników na przeżycie niezapomnianej przygody pośród gór Lombardii.

ZOBACZ TUTAJ!

Trasy wokół Bormio stoją otworem również dla tych, którzy chcą je zwiedzić na własną rękę. Znakomicie oznaczone szlaki nie pozwolą zabłądzić nikomu, kto będzie chciał sprawdzić na własną nogę jazdy po najsłynniejszych trasach w Europie.

Dodano: 2016-05-25

Autor: Tekst: Kuba Świderski

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920