Złamana łopatka i poturbowany bark wyłączyły mnie z jazdy na rowerze na dobrych kilka miesięcy. Wspaniałe wyprawy z kumplami przeszły mi koło nosa. Z każdą chwilą narastała we mnie energia i czułem, że jeśli jej jakoś nie spożytkuję, to nastąpi autodestrukcja i eksploduję! Nie wiedziałem, gdzie i z kim? Wiedziałem tylko kiedy: natychmiast!


To przypadek zadecydował o tym, co nastąpiło. Odezwał się do mnie Alex z przystani dla surferów i bikerów The Chillhouse w Canguu, na Bali. Zaproponował mi schronienie, nieziemską jazdę na rowerze oraz najwspanialsze fale, jakie tylko mógłbym sobie wyobrazić. To było zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe... Od razu pomyślałem o moim kumplu zza oceanu, z którym od wielu lat planowaliśmy wspólny trip, ale zawsze coś stawało nam na drodze. Tym razem Pierre-Édouard Ferry (dla przyjaciół PEF) przystał na moją propozycję i niezwłocznie rozpoczęliśmy planowanie podróży. Nasz cel? Chwycić tyle promieni słonecznych, ile tylko możliwe. Założenie zupełnie obce dla obydwóch z nas. Międzynarodowe lotnisko w Vancouver. Rozglądam się w poszukiwaniu Liama Mullany i Masona Mashon, którzy stanowią resztę naszej ekipy. Przy szybkim śniadaniu zawzięcie dyskutujemy, żywo gestykulując i wymyślając coraz to nowe propozycje na niezwykłe przygody na Bali. Wśród tematów króluje przede wszystkim surfing. Ale na razie czeka nas dwudziestopięciogodzinny lot do Denpasar przez Koreę Południową. Chłopaki padli jak zabici, ale ja byłem zbyt podekscytowany, aby zasnąć. Oglądnąłem pięć filmów, wypiłem niezliczoną ilość piwa, ale upragniony sen nie przybywał. Przygoda toczyła się już w mojej głowie. Dopiero przesiadka w Seulu, zesztywniałe od siedzenia kończyny i ogólne wyczerpanie pozwoliło mi na chwilę zamknąć oczy. Drugi lot minął, jak z bicza strzelił. Obudziłem się już na Bali. Była pierwsza w nocy, dwa dni później. Jedynym zaginionym pasażerem okazał się mój rower (...)


Cały tekst znajdziecie w bikeBoard 5/2016

Możesz też kupić e-wydanie


CHASING SUMMER - Bali 2016 - UHD from Théâtre des Opérations on Vimeo.

Dodano: 2016-05-04

Autor: Tekst: Geoff Gulevich, zdjęcia: Mason Mashon, opracowała: Paulina Opoka

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920