Zaproszenie na Israel Epic dało mi do myślenia. Z jednej strony trzydniowy, fantastycznie zapowiadający się górski wyścig etapowy pobudził moją wyobraźnię do granic możliwości, a z drugiej rozum gasił mój zapał przewijając w podświadomości jaskrawożółty pasek rodem z kanałów informacyjnych: wojny religijne, zamachy bombowe, zamknięte lotniska oraz inne liczne zagrożenia czyhające na turystów. Postanowiłem odłożyć uprzedzenia, religię i politykę na bok – to będzie moja osobista pielgrzymka MTB do Ziemi Świętej!

Shalom – hebrajskie słowo oznaczające pokój, używane przez Żydów jako przywitanie

Niespełna 300 kilometrów i 5500 metrów przewyższeń w trzy dni – zdecydowanie potrzebowałem odpowiedniego towarzysza do pary, który będzie moim wsparciem na trasie i któremu nie straszne będą długie godziny spędzone pod niemiłosiernie prażącym słońcem. Bez zastanowienia wykręciłem numer mojego długoletniego przyjaciela i znakomitego fotografa, Chrisa Christie. To prawdziwy pasjonat, który uwielbia wyzwania – swoje portfolio ma szczelnie wypełnione zdjęciami z ekstremalnych wydarzeń sportowych z całego świata. Tak, to zdecydowanie jest odpowiednia osoba na mojego wyścigowego partnera! Kilka tygodni później Chris i ja wylecieliśmy z lotniska w Vancouver w kierunku Bliskiego Wschodu. Lądowanie w Tel Awiwie zwieńczyła burza oklasków – przez moment miałem wrażeniem, że omyłkowo znaleźliśmy się w Los Angeles, a nie na Ziemi Świętej. Na wschodzie po - witała nas (jakżeby inaczej) zachodnio wyglądająca kartka z napisem „Hestler and Christie” i przesympatyczny uśmiech trzymającego ją lokalesa. Międzynarodowe lotnisko Ben Gurion obsługuje ponad 13 milionów turystów rocznie, więc widok nowoczesnego terminalu nie może dziwić (...)

Cały tekst znajdziecie w bikeBoard 6/2015

Możesz też kupić e-wydanie

Dodano: 2015-06-02

Autor: Tekst: Andreas Hestler, zdjęcia: Chris Christie, opracowała: Paulina Opoka

Tagi: etapówka, izrael

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920