List, którego fragmenty publikujemy poniżej to jeden z wielu jakie przychodzą do naszej redakcji. Wielu z Was ma marzenia związane z podróżami na rowerze i chce się nimi pochwalić lub częściej prosić o pomoc przy ich realizacji. Staramy się w miarę naszych możliwości pomagać Wam radą, a także przyznając patronaty medialne na projekty, które nas szczególnie zainteresują, jednak bardzo rzadko decydujemy się pisać o Waszych projektach przed ich realizacją. W przypadku pana Marka zdecydowaliśmy inaczej ponieważ prośba zawarta w liście oraz poparta długą rozmową telefoniczną odbiegała nieco od innych. Pan Marek ma swoje marzenie które chciałby zrealizować, jest nim rajd utrzymany w konwencji wyścigu przez całą długość kontynentu afrykańskiego - 12 000 km w ciągu 5 miesięcy. Do realizacji swojego marzenia potrzebuje wsparcia, którego poszukuje jednak główny element listu i prośba z jaką się do nas zwrócił to umożliwienie kontaktu z innymi podobnymi jemu  rowerzystami którzy już zrealizowali swoje rowerowe wyprawy lub dopiero chcą się wybrać i szukają wszelakiej pomocy. Zgodnie z zasadami, że w gromadzie siła i co dwie głowy to nie jedna, celem pana Marka jest stworzenie możliwości odnajdywania się osób o podobnych zainteresowaniach, co pozwoliłoby na wymianę doświadczeń, informacji, wrażeń oraz skuteczniejsze poszukiwanie pomocy potrzebnej przy organizacji wypraw. Poniżej zamieszczamy list od Pana Marka oraz jego dane kontaktowe dla osób zainteresowanych zarówno projektem jak i inicjatywą Pana Marka.
                                                         
Szanowni Państwo!
Urodziłem  się ponad pół wieku temu. Jestem typem humanisty o uzdolnieniach artystycznych, które w latach: - 70-80 tych eksplodowały moją publiczną działalnością w roli zawodowego prezentera dyskotek na podstawie najwyższych uprawnień państwowych -            
-kat. S. Z wykształcenia jestem nauczycielem i ekonomistą. Od transformacji zajmuję się marketingiem usług ochroniarskich.
Od najmłodszych lat wyróżniałem się sprawnością i aktywnością sportową. Z powodzeniem uprawiałem biegi lekkoatletyczne (od 100 do 5000m), maratony pływackie, piłkę nożną, zaś od ponad 28 lat moją pasją sportową jest szosowa jazda na rowerze. Jeżdżę przez cały rok, kilka razy w tygodniu. Moje dystanse dzienne to: 80-150km z szybkością:24-28km/h.  Cieszę się wręcz znakomitym zdrowiem, co nieraz potwierdziły badania kontrolne w profesjonalnych instytucjach lekarskich. Jako człowieka wrażliwego na piękno cechuje mnie, m.in.:  łagodne usposobienie, pokora, kultura osobista i dystans do samego siebie, a także ogromna  aktywność życiowa. Mam szerokie zainteresowania intelektualne i łatwość nawiązywania kontaktów.
Moje niektóre marzenia sportowe udało mi się z powodzeniem zrealizować, gdzie m.in. przejechałem całą hiszpańską Andaluzję po jej obwodzie, a także przez całą długość chorwackiego wybrzeża Adriatyku. Jednak od kilku lat wyzwaniem i marzeniem mojego życia jest odbycie:
Najdłuższego Rajdu Rowerowego Świata "Tour d' Afrique" utrzymanego w formie wyścigu przez całą długość kontynentu afrykańskiego: 12.000 km w ciągu 5 m-cy: styczeń- maj. Nękające ten kontynent różne konflikty społeczne (Kenia) powodują, że marzenie życia przesuwa się w czasie i przestrzeni…
Pasjonatów szosowej jazdy rowerem - nie tylko po Afryce, ale i gdzie indziej -  serdecznie zachęcam do nawiązania ze mną  internetowego i telefonicznego kontaktu!
Z pozdrowieniami!
Marek Zieliński
tel. 0668-030-051
e-mail: marekz@akodo.pl

Dodano: 2010-04-04

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

Santa Cruz High Tower LT

Canyon Neuron AL 8.0

Rockrider XC100s

Fuji Supreme 1.1

Merida Scultura 5000

Bloki szosowe vs MTB