Co jest niezbędne, by zrealizować marzenie tlące się w głowie - pragnienie ruszenia w nieznane na pierwszą w życiu rowerową wyprawę? Tak naprawdę niewiele ponad to, co zmieści się w małym plecaku albo w prowizorycznej choćby sakwie. Środek transportu na początek też nie musi być szczególnie wyrafinowany. Pamiętaj - nie zasobność portfela decyduje o tym, na ile Cię stać, ale wewnętrzna potrzeba poznania świata. A gdy już połkniesz haczyk i zapragniesz podróżować coraz więcej i dalej prowizorka może nie wystarczyć. Korzystając z praktyki najbardziej doświadczonych polskich podróżników rowerowych przygotowaliśmy szereg praktycznych wskazówek, które pomogą złożyć prawdziwy rower wyprawowy.

Pełen artykuł znajdziecie w sierpniowym numerze bB, a już teraz mamy dla Was konkurs.
Pochwalcie się zdjęciami z Waszych wypraw albo opiszcie swoje patenty wypracowane podczas wyjazdów - tych dalekich i tych bardzo bliskich. Wysyłajcie je na adres info@bikeboard.pl (na Wasze zdjęcia i patenty czekamy do końca sierpnia.), a 5 najbardziej ciekawych, pomysłowych, zaskakujących czy po prostu takich, które nas urzekną nagrodzimy książkami "Podręcznik przygody rowerowej" autorstwa Ani i Roberta Maciągów, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Bezdroża.


"Podręcznik rowerowej przygody" to zbiór opowieści, porad, a także pomysłów opowiedziany doświadczeniem wielu rowerowo-podróżniczych wyjadaczy. Znajdziecie tam opowieści z drogi (m.in. Tybet, Madagaskar, Mongolia, Islandia), propozycje tras, opis i bezcenne porady dotyczące przygotowania sprzętu, a także informacje jak sobie radzić w trakcie wypraw.
Jednym słowem - obowiązkowa pozycja dla każdego, kto planuje dłuższy wyjazd na dwóch kółkach.

Dodano: 2012-08-13

Autor: Tekst: Daniel Klawczyński, zdjęcie: Piotr Milaniak

Tagi: wyprawa rowerowa, wyprawy, turystyczny

Reklama


Komentarze użytkowników

Zaloguj się aby komentować

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

Aktualny numer

Piszemy m.in.

Internet trenażerów

Szosowe opony na zimę

Polskie etapówki

Azory