ALASKA JEST NAJMNIEJ ZALUDNIONYM STANEM USA I JEDNYM Z NAJRZADZIEJ ZALUDNIONYCH OBSZARÓW NA ŚWIECIE. 738 432* MIESZKAŃCÓW ŻYJE NA OBSZARZE 5,5 RAZA WIĘKSZYM OD POLSKI. ROWERZYSTA ANDREW TAYLOR PRZEROBIŁ STARY SZKOLNY AUTOBUS NA POJAZD PRZYGODOWY I WYRUSZYŁ SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA O ODKRYWANIU ALASKAŃSKICH PUSTKOWI.


Surowe górskie przestrzenie Alaski czynią z niej wymarzone miejsce do jazdy, ale są abstrakcyjnie daleko. Oczywiście można tam polecieć, ale dojechać samochodem... to byłoby coś. Z drugiej strony to prawie 5 000 km od domu, trzeba przejechać całą Kanadę... Ten mój wewnętrzny dialog, trwający wiele lat, został raptownie przerwany przez ofertę sprzedaży starego szkolnego autobusu.


Bo przecież „nie chodzi o to, żeby złapać króliczka, ale by gonić go”. To miała być podróż życia i uwertura mojego największego marzenia. Dla większości ludzi myśl o zakupie starego grata – który służy ł dotychczas jako gimbus w zapadłej dziurze – po to, żeby pojechać nim na Alaskę to czyste wariactwo. Dla mnie to było czyste płótno i jedyne brakujące ogniwo mojego filmu drogi. Jazda próbna trwała parę minut, targowanie się nieco dłużej, ale klamka zapadła, stałem się dum nym posiadaczem żółtego autobusu szkolnego Ford z 1994 roku i byłem o jeden krok bliżej do wtoczenia moich marzeń w rzeczywistość (...)


Cały tekst znajdziecie w bikeBoard 3/2017 (gdzie kupić) Możesz też kupić e-wydanieDodano: 2017-03-15

Autor: Tekst: Andrew Taylor, zdjęcia: Scott Markewitz

Reklama


Komentarze użytkowników

Zaloguj się aby komentować

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

Aktualny numer

Piszemy m.in.

Rasowe ścigacze za 11k
Orbea Avant M30 Team
Merida Scultura 5000 Disc
Cannondale 2018: Jekyll i Trigger
7 najczęstszych błędów w treningu amatorów
Kardiologiczne badania podstawowe
44 strony przygody!